„Jesteśmy u siebie.Program wsparcia i rozwoju społeczności lokalnych województwa zachodniopomorskiego”

O co chodzi?

Program  „Jesteśmy u siebie. Program wsparcia i rozwoju społeczności lokalnych województwa zachodniopomorskiego” jest skierowany do aktywnych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Nie ma znaczenia, czy działają we wsi, małym czy większym mieście – liczy się to, czy chcą zaangażować się w przygotowanie diagnozy potrzeb i potencjałów swojej lokalnej społeczności, wspólnie przygotować wakacyjne wydarzenie „szyte na miarę” oraz poznać innych aktywnych z regionu i wymienić się doświadczeniami, a może nawet zbudować trwałe partnerstwa. Udział jest bezpłatny! Wszystkie szczegóły podane zostaną na spotkaniu informacyjnym online – szczegóły poniżej.

Dla kogo?

  • przedstawicieli samorządów lokalnych
  • lokalnych organizacji pozarządowych
  • lokalnych grup nieformalnych
  • aktywistów i działaczy w lokalnych społecznościach

Kto za to odpowiada?

Program „Jesteśmy u siebie. Program wsparcia i rozwoju społeczności lokalnych województwa zachodniopomorskiego” realizuje Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”. Na co dzień działają w Szczecinie i na koncie mają m.in. cykl śródmiejskich mozaik, projekty animacyjne jak Wędrujące pudło czy audio spacery miejskie, prowadzą także ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki na obszarze rewitalizacji. Mają kilka lat doświadczenia w działaniach ze społecznością lokalną i wzmacnianiem liderów – chcą się podzielić swoją wiedzą! Sam program jest współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, dlatego udział w nim jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym online, które odbędzie się w czwartek, 1 lipca, o godz. 19.00 na stronie wydarzenia na Facebooku [klik tutaj] oraz na profilu OSWAJANIA SZTUKI [klik tutaj]. Nagranie spotkania będzie też dostępne do odtworzenia po zakończeniu. Spotkanie poprowadzą Kinga Rabińska i Paulina Stok-Stocka ze Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego „Oswajanie sztuki”.

W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się m.in.:

✔ na czym polega program i udział w nim
✔ co program proponuje Państwa miejscowości
✔ z czym mogą do Państwa przyjechać, by wspólnie przygotować działanie dla mieszkańców

✔ jak możecie wspólnie wzmocnić nie tylko Państwa społeczność lokalną, ale i społeczność aktywnych mieszkańców regionu zachodniopomorskiego!

Udział w spotkaniu do niczego nie zobowiązuje, jest okazją do zapoznania się z programem, jego harmonogramem i zasadami.

Pytania? Można pisać bezpośrednio do Kingi (kinga@oswajaniesztuki.pl) i Pauliny (paulina@oswajaniesztuki.pl).