Koszalińska Kompania Rycerska

Koszalińska Kompania Rycerska już od ponad 10 lat działa na terenie Koszalina i okolic. Odtwarzamy historię, zachowania i ubiór z jakim noszono się na przełomie XIV-XVw. Do stowarzyszenia należą zarówno łucznicy i rycerze, którzy wsławiają się na turniejach w całej Polsce jak i rzemieślnicy. W swoich szeregach mamy tez prawdziwego, pasowanego rycerza! Spotkać nas można na licznych turniejach rycerskich organizowanych w regionie a także i poza nim, jak choćby w Świdwinie, Szczecinku czy też Słupsku. Oczywiście nie brakuje nas także co roku na Grunwaldzie, gdzie w licznej kompanii zasilamy szeregi odtwórców odtwarzających największą bitwę średniowiecznej Europy.

Lecz nie tylko w gościnę do innych bractw jeździmy. Przez wszystkie lata naszej działalności udało nam się zorganizować już osiem edycji naszego Turnieju o Złote Jajo Gryfa, podczas którego goszczą u nas i zmagają się z konkurencjami bractwa z całej Polski. Od samego początku istnienia, co miesiąc na Górze Chełmskiej w Koszalinie organizujemy też turniej łuczniczy dla członków Bractwa i wszystkich zainteresowanych. Organizujemy wiele pokazów dla różnych instytucji takich jak szkoły, wojsko, harcerstwo, osoby prywatne i różnego rodzaju firmy. Spotkać nas można także każdego roku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W naszym bractwie spotkać można osoby z każdej niemal grupy społecznej czy zawodowej. Jesteśmy po prostu grupą pozytywnie nastawionych osób, które połączyła wspólna pasja i zainteresowania.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się z nami zapoznać bądź też wstąpić w szeregi bractwa, zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 10 na Górę Chełmską na stadionie, gdzie odbywają się nasze treningi łucznicze. Spotkać nas można także w każdy wtorek i piątek o 17:30 w sali przy Klubie Wojskowym 8 Pułku Przeciwlotniczego, gdzie odbywają się nasze treningi szermierki. Po więcej informacji i kontakt zapraszamy na naszą stronę internetową i forum: http://kkr.nsc.pl/.

Dodaj komentarz