Rua Golba „HORROR STORY” – nowa wystawa w Galerii Scena

Zapraszamy na pierwszą wystawę w roku 2018 w Galerii Scena, na której pokażemy prace Rua Golby – artystki debiutującej dwa lata temu i już utytułowanej – która robi specjalnie dla Sceny wystawę o straszydłach. O tym, czego się boimy, dlaczego się boimy i kto nas straszy. Rzecz o końcu świata, apokalipsie, zagładzie. Jak strach zniekształca obraz świata i jak obraz świata zniekształcają media, które dziś piszą scenariusze apokalipsy. Krótko – wystawa strasznych obrazobiektów.

Otwarcie w sobotę 24 marca o godz. 18.00, Andersa 24, Koszalin, Galeria Scena

(czytaj więcej w „Magazynie Sztuki w Sieci” – http://magazynsztuki.eu/wydarzenia/horror-story-by-rua-golba/ lub https://web.facebook.com/gal.scena/)

Rua Golba komentuje rzeczywistość za pomocą filmu, malarstwa rzeźby i instalacji. W 2015 roku obroniła dyplom pt „KLASA” w Pracowni Przestrzeni Malarskiej Leona Tarasewicza i Pawła Susida (ASP W-wa), który zdobył Grand Prix w Ogólnopolskim konkursie malarskim Promocje 2016. Finalistka konkursów „PRZYPŁYW. Młoda Polska Sztuka Współczesna” oraz „Artystyczna Podróż Hestii” 2014, na 43 Biennale Bielska Jesień 2017 – wyróżnienie „Magazynu Sztuki w Sieci”. Uczestniczka międzynarodowego projektu Hosted Simply w Warszawie (2015) i Wiedniu (2016). Wyróżniona Stypendium Artystycznym z Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS oraz Stypendium Artystycznym Prezydenta Miasta Łukowa. Odbyła rezydencję artystyczną w Artists Alliance Inc (AAI) The LES Studio Program w Nowym Jorku (2017), The Association of Icelandic Visual Artists SÍM w Reykjaviku (2016) oraz AFFECT: „The Artistic Mission” AGORA COLLECTIVE w Berlinie (2016). Współtworzyła plener malarski dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Siedlcach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!