Stowarzyszenie „ŁĘTOWSKA DOLINA”

Nazwa instytucji

„Łętowska Dolina”

Forma prawna instytucji

Stowarzyszenie

REGON

321304622

NIP

4990647440

KRS

0000439976

telefon

59 846 40 60

fax

 ————

e-mail

danusiaf01@wp.pl

Strona www

 ————

Adres siedziby

Łętowo 40   76-100  Sławno

 

        Stowarzyszenie „Łętowska Dolina” powstało w 2012 roku z inicjatywy Sołtysa Karola Kruka, który został prezesem. Stowarzyszenie liczy 24 członków. Działamy na rzecz mieszkańców wsi Łętowo. Miejscowość nasza położona jest nad pięknym jeziorem pośród lasów pełnych jagód, grzybów, zwierząt. Jezioro jest siedliskiem dla ptactwa wodnego oraz dużej ilości ryb. Zdajemy sobie sprawę, że nie wykorzystujemy naszych atutów.

     Sukcesem stowarzyszenia jest pobudzenie w mieszkańcach potrzeby działania. Wspólnie przygotowujemy wieniec na dożynki, organizujemy imprezy okolicznościowe Dzień Babci i Dziadka, rocznicę papieską, ferie zimowe, oraz festyn gminny „Łętowskie Wianki”. We wsi dla dzieci powstał nowy, piękny plac zabaw. Z inicjatywy prezesa rzeźbiarz ludowy – wyrzeźbił postać Jana Pawła II, która stoi w centrum wsi. Zależy nam na rozwoju naszej wsi, zarówno społecznym gospodarczym jak i kulturalnym. Dlatego podejmujemy działania, które temu sprzyjają, szukamy nowych narzędzi do prowadzenia działalności. Bierzemy udział w projekcie OWES. Chętnie nawiążemy współpracę z innymi organizacjami.       

     Z dniem 1 lipca 2013  roku Stowarzyszenie „Łętowska Dolina ” rozpoczęło realizację

Projektu pt. „Łętowskie malowanki czyli kolorowa przemiana Sali Wiejskiej w Łętowie”

    Projekt jest realizowany ze środków pozyskanych z Programu Działaj Lokalnie, który jest Programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Darłowskim Centrum Wolontariatu.

      Stowarzyszenie otrzymało Grant w wys. 5700zł. Całkowity koszt Projektu to kwota 9600 zł. Celem projektu jest wspólna praca uczestników Projektu i mieszkańców wsi Łętowo przy malowaniu Obrazu na elewacji Sali Wiejskiej, oraz zagospodarowanie terenu wokół sali. Uczestnikiem Projektu może zostać każdy chętny. Szczególnie zapraszamy osoby posiadające stopień niepełnosprawności. Projekt będzie realizowany w czasie 01.07.–30.09.2013r.

     Podstawą wykonania Obrazu na elewacji będzie wyłoniony drogą konkursową rysunek plastyczny. 21 lipca zostanie ogłoszony Konkurs Plastyczny pt. „Łętowo – najpiękniejsze miejsce na Ziemi „ Przewidziane są nagrody za trzy pierwsze miejsca. Pierwsze spotkanie organizacyjne już 21 lipca 2013 o godzinie 17.00 na Sali Wiejskiej w Łętowie.

         Z dniem 13 lipca 2013 r. Stowarzyszenie Łętowska Dolina rozpocznie rozpoczęła realizację

Projektu pt. „ROWEROWE WAKACJE I INNE ATRAKCJE”

Projekt realizowany jest ze środków Gminy Sławno w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Stowarzyszenie na realizację projektu otrzymało kwotę 2000 zł.  Projekt będzie realizowany od 13 lipca do 31 sierpnia  br. i skierowany jest do dzieci i młodzieży  ze wsi Łętowo i okolic. Celem projektu jest aktywne spędzanie wolnego czasu uczestników, którzy podczas wakacji pozostają w Łętowie.

Podczas trwania projektu przeprowadzimy:

  • 4 rajdy rowerowe krajoznawczo-poznawcze po Ziemi Łętowskiej i okolicy
  • spotkanie z policjantami
  • 8 spotkań rekreacyjno-sportowych
  • wyjazd na wycieczkę autokarem do Doliny Szarlotty.

Mile widziani wolontariusze.

ZAPRASZAM MIESZKAŃCÓW DO AKTYWNEGO WŁĄCZENIA SIĘ W REALIZACJĘ PROJEKTÓW.

PREZES STOWARZYSZENIA

KAROL KRUK

osoba do kontaktu; Danuta Fedor tel.(59)846 40 60, 781 18 55 52


 

Dodaj komentarz