Tworzenie przedsiębiorstw społecznych

ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO LEKTURY MATERIAŁÓW MÓWIĄCYCH O SPOSOBACH ZAKŁADANIA, PROWADZENIA, FUNKCJONOWANIA PRZEDSIĘBIORSTW SPOŁECZNYCH. W TEJ ZAKŁADCE ZNAJDA PAŃSTWO CIEKAWE MATERIAŁY, ARTYKUŁY I BIULETYNY DOTYCZĄCE  PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ. ZAMIESZCZAĆ TEŻ BEDZIEMY INFORMACJE O NASZYCH DZIAŁANIACH WSPIERAJĄCYCH TWORZENIE SPÓŁDZIELNI SOCJALNYCH.  ZAPRASZAMY.

Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej dla Regionu Koszalińskiego i Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie, rozpoczyna nabór grup inicjatywnych, które zainteresowane są założeniem spółdzielni socjalnej. Oferujemy kompleksowe wsparcie szkoleniowe i doradcze prowadzące do pozyskania środków z Powiatowego Urzędu Pracy w Koszalinie na uruchomienie spółdzielni socjalnej i oraz wsparcie dalszego funkcjonowania nowopowstałego podmiotu.

Powiatowy Urząd Pracy oferuje przygotowanym grupom inicjatywnym dotację na rozpoczęcia działalności gospodarczej w formie spółdzielni socjalnej oraz refundację składek ZUS.

Spółdzielnie socjalne to przykład podmiotu prawnego, działającego na pograniczu działalności gospodarczej (produkty: np. materiały promocyjne, posiłki i/lub usługi: np. prace budowlane, opiekuńcze, catering) i organizacji społecznej. Taka forma daje możliwość osobom uprawnionym (min. 5 osób bezrobotnych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy z terenu powiatu koszalińskiego lub Miasta Koszalin):
• zrobienia tego czego sami w pojedynkę nie byliby w stanie zrobić łącząc doświadczenie i kwalifikacje większej grupy osób;
• podjęcia zatrudnienia, otrzymując wynagrodzenie i budując swoją pozycję społeczną

Czego potrzebujemy na dobry początek:
• pomysłu na działanie;
• wiedzy o specyfice i uwarunkowaniach formalno–prawnych związanych z założeniem i funkcjonowaniem spółdzielni socjalnej;
• wzajemnego zaufania i szacunku do pracy swojej i innych
• możliwości wsparcia finansowego (Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie)

Więcej informacji można uzyskać w
Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
Justyna Iwankiewicz
Ul. Przemysłowa 8
75-216 Koszalin
Tel. kom. 571 234 262
j.iwankiewicz@karrsa.pl

1. Jak zdobywać środki na funkcjonowanie spółdzielni socjalnej

2. Formalno-Prawne aspekty funkcjonowanie spółdzielni socjalnych

3. Rachunkowość Spółdzielni Socjalnej

4. Poradnik dla przyszłych spółdzielców

Dodaj komentarz