Stowarzyszenie Miłośników Psów Ras Północnych oraz Sportu Zaprzęgowego „Husosky”

Stowarzyszenie HUSOSKY powstało w 2011r. i działa na terenie Gminy Będzino. Zajmuje się bezdomnymi psami z całego woj. zachodniopomorskiego a w szczególności z powiatów koszalińskiego i kołobrzeskiego. Prowadzi ośrodek adopcyjny, szkolenia oraz hotel dla psów.  Głównym celem stowarzyszenia jest niesienie pomocy psom ras północnych lecz nie dyskryminuje innych typów ras. W chwili obecnej pod opieką HUSOSKY znajdują się dobermany, owczarki niemieckie, husky i inne.

OŚRODEK ADOPCYJNY

                Ośrodek adopcyjny, który wciąż jest rozbudowywany, nie działa na zasadach schroniska dla zwierząt, lecz jest miejscem przetrzymania psa do czasu znalezienia dla niego odpowiedniej rodziny. Rodzinę do psa oraz psa do rodziny, dopasowuje się według charakteru i stanu zdrowia psa (jeśli pies jest rasowy lub w typie rasy również według pierwotnego przeznaczenia rasy), oraz trybu życia, wieku a także sytuacji lokalowej kandydującej  rodziny. W czasie pobytu w ośrodku Pies podlega, socjalizacji wtórnej, jest szczepiony, czipowany, odrobaczany i sterylizowany a także uczony „metodami pozytywnymi” podstawowych komend, szczególnie przywołania.

OŚRODEK SZKOLENIOWY

 Stowarzyszenie prowadzi szkolenia indywidualne i grupowe dla psów w różnym wieku. Już w kwietniu rusza „PSIE PRZEDSZKOLE” szczeniaczki będą się uczyły zasad panujących w świecie ludzi i psów.

TRUDNE PSY

Bogate doświadczenie członków, pozwala  na pracę z trudnymi zwierzętami zarówno w terenie jak i w ośrodku. Wybieg socjalizacyjny ze „stadem terapeutycznym” wspaniale wpływa na socjalizację wtórną. A używane metody pozwalają na przywrócenie hierarchii domowej.  Członkowie pomagają właścicielom, którzy z różnych powodów nie poradzili sobie, bądź nie radzą sobie ze swoim pupilem. Zajmują się także wycofanymi psami ze schronisk lub interwencji.

SEMINARIA I WARSZTATY

            Stowarzyszenie Husosky organizuje różnego rodzaju formy zajęć edukacyjnych, takich jak seminaria czy warsztaty np. z posłuszeństwa sportowego, frisbee oraz sportów obronnych. Uczestnicy mają szansę pracować z własnymi psami z najlepszymi szkoleniowcami z Polski oraz zagranicy. Do tej pory gościli u siebie Anetę Migas, zawodniczkę IPO (posłuszeństwo, tropienie, obrona) oraz Joannę Hewelt zawodniczkę OBEDIENCE (posłuszeństwo sportowe). W maju odbędą się warsztaty frisbee z Ewą Kiryk, w czerwcu , proponują  pracę nad posłuszeństwem z Patrycją Kowalczyk, a już w lipcu swoją wiedzę przekaże Magdalena Łęczycka.

EDUKACJA MŁODZIEŻY

            Stowarzyszenie Husosky sporadycznie prowadzi pogadanki z uczniami szkół podstawowych. Sporadyczność, (jak twierdzą członkowie) wynika z niewielkiego zainteresowania gron pedagogicznych. Pogadanki te, zawsze z udziałem czworonoga, mają na celu przekazanie podstawowych informacji. Jak zrozumieć psa, jak zajmować się psem, czy dlaczego należy przeciwdziałać rozmnażaniu się nierasowych psów.

HOTEL DLA PSÓW

Założenie hotelu to efekt zapotrzebowania na taką usługę w naszej okolicy. Idea jednak jest inna niż w przypadku zwykłych psich hoteli.  Kojce w Hotelu są oddalone od siebie i przedzielone zielenią aby psy nie drażniły się wzajemnie. Psy oddychają czystym wiejskim powietrzem, mają do dyspozycji 100 metrowy wybieg oraz hektary pól i łąk na spacery. Psy przebywające na hotelowaniu nie znają nudy. Do dyspozycji gości jest również profesjonalny wybieg na którym psy pracują, czy to nad posłuszeństwem czy po prostu bawią się z innymi psami.

DOGTREKKING

            Jako organizacja pro-zwierzęca stowarzyszenie Husosky , stara się krzewić w ludziach potrzebę spędzania czasu ze swoimi pupilami, zwłaszcza takiego, które napawa radością i zaspokaja zarówno zawierzę jak i właściciela. W związku z powyższym po raz trzeci z rzędu zorganizowano imprezę z cyklu DOGTREKING PO PLAŻY, jako pierwszy organizator tego typu imprez w Polsce. Dwie poprzednie edycje imprezy odbyły się odpowiednio w maju w Pleśnej i grudniu w Sarbinowie w roku 2013. Tegoroczna wiosenna edycja odbędzie się 24 maja w Sarbinowie.  Zarząd stowarzyszenia serdecznie zaprasza do udziału w zawodach Dogtrekingu!

Stowarzyszenie Miłośników Psów Ras Północnych oraz Sportu Zaprzęgowego „Husosky”

Dobrzyca 157/2, 76-038 Dobrzyca, tel. 537-141-138

http://www.husosky.pl/

Dodaj komentarz